Online summit pod záštitou Learning & Development Awards

Príďte spoznať odborníkov zo sveta rozvoja a vzdelávania a načerpať inšpiráciu do nového roka, tentokrát jedinečne vo virtuálnom prostredí.

O summite

Myšlienku ankety Learning & Development Awards, ktorou je otváranie komunity, vzájomné spájanie sa a inšpirovanie jeden druhého, vnímame v tomto období ešte výraznejšie ako kedykoľvek predtým. Opätovne sme sa rozhodli spojiť sily s odborníkmi z oblasti rozvoja a vzdelávania dospelých, aby sme pre vás mohli vytvoriť jedinečné trhovisko plné vedomostí a inšpirujúcich osobností, tentokrát vo virtuálnom prostredí.

Learning & Development Summit je festivalom vzdelávania, ktorý spája komunitu lektorov, koučov a ľudí uvedomujúcich si dôležitosť celoživotného vzdelávania a hľadajúcich nové spôsoby, ako zvyšovať jeho kvalitu. Môžete sa tešiť na prednášajúcich hostí z radov Learning & Development profesionálov, koučov a odborníkov, ktorí dizajnujú vzdelávacie programy a majú za sebou skvelé výsledky.

Príďte načerpať inšpiráciu, vyskúšať si zaujímavé rozvojové techniky a nástroje alebo si nechať poradiť od tých, ktorí sú otvorení zdieľať svoje jedinečné know-how a skúsenosti. Rôznorodé témy, úspešné rozvojové príbehy a podnetné diskusie - to všetko zažijete na Learning & Development Summite 2020.

Summit je neziskovou akciou, v rámci ktorej sa spojili osobnosti z oblasti vzdelávania a s heslom “The community is giving back” spoločne venujeme celý výťažok z eventu na podporu detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Aktuálne témy

Program summitu ponúka prednášky v niekoľkých kategóriách. Obsah a rozsah príspevkov poskytne firmám i jednotlivcom inšpiráciu ako uchopiť tému rozvoja a vzdelávania nie len v tomto období.

Technologické trendy

S urýchleným prechodom na online vzdelávanie prišlo taktiež mnoho otázok. Cieľom summitu je okrem iného pomôcť firmám i jednotlivcom s prechodom do virtuálneho prostredia.

Odborní spíkri

V rámci summitu sa vo virtuálnom prostredí stretnú odborníci z oblasti vzdelávania a rozvoja, lektori, kouči a profesionáli, ktorí majú za sebou úspešné programy a výsledky.

Spíkri a témy

Termín konania: 17.12.2020
profilová fotka

Konšpiračné teórie v ľudskej mysli

Vladimír Bahna

Konšpiračné teórie sú dnes veľmi populárne a veľa sa o nich hovorí. Napriek tomu, že ich viditeľnosť narastá, nejde o moderný jav. Poznáme ich naprieč celými ľudskými dejinami, a mnohokrát ovládali spoločnosti ďaleko viac ako dnes. Jedným z dôvodov ich popularity je, že konšpiračné vysvetlenia dokážu obrazne povedané „hacknúť“ naše mysle. Pútajú pozornosť, jatria emócie a mnohým sa zdajú byť relevantnejšie a lepšie ako bežné vysvetlenia. Čím to je? Túto otázku sa pokúsim zodpovedať vo svetle najnovších vedeckých poznatkov.

profilová fotka

Vladimír Bahna

Vladimír Bahna je sociálny antropológ pôsobiaci ako vedecký pracovník na Ústave etnológie a sociálnej antropológie, Slovenskej akadémie vied. Jeho výskum sa pohybuje na pomedzí sociálnej antropológie a kognitívnej a evolučnej psychológie. Vo svojom výskume sa venuje nadprirodzeným predstavám a konšpiračným teóriám, ktorých šírenie v spoločnosti skúma v kontexte fungovania ľudskej mysle. Minulý rok mu vyšla kniha „Nadprirodzené skúsenosti a naratívna myseľ: Sociálna nákazlivosť spomienok“ a podieľal sa aj na populárnej publikácii „Prečo ľudia veria nezmyslom“.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Sociálne vedy prinášajú množstvo užitočných poznatkov o povahe a fungovaní ľudskej spoločnosti. Miera a spôsob akými sa tieto poznatky dostávajú do povedomia širokej verejnosti je však nedostatočná. Aj tento summit môže byť jednou z ciest ako túto situáciu zmeniť.

profilová fotka

Od brain drain cez brain gain k brain circulation

Mária Bieliková

Ľudia sú základom pre každú činnosť, pre každý biznis. Ľudia sú kľúčoví aj pre spoločnosť a rozvoj ekosystému, v ktorom fungujeme. Na to, aby sme mohli využiť potenciál každého, potrebujeme dostatok angažovaných a charakterných odborníkov, ktorí vedia riešiť komplexné úlohy a zároveň sa postaviť za hodnoty. Celý svet sa usiluje o takýchto ľudí, v najrôznejších oblastiach, napríklad aj pre oblasť umelej inteligencie. Je nejaký spôsob ako zastaviť odliv mozgov z určitého regiónu či krajiny? Koľko na to potrebujeme zdrojov? Príbeh Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií, jeho vízia a cesta, po ktorej ide, má potenciál byť príkladom takéhoto snaženia.

profilová fotka

Mária Bieliková

Informatička, riaditeľka Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií. Mária je IT osobnosťou roka 2016. Pôsobila viac ako 30 rokov na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, od roku 2005 ako profesorka, v rokoch 2015-2019 ako dekanka. Je medzinárodne uznávanou odborníčkou a spoluautorkou mnohých publikácií v oblasti informatiky a umelej inteligencie (AI). Pôsobí ako expertka v expertnej skupine pre AI pri Európskej komisii, členka Stálej komisie pre etiku a reguláciu umelej inteligencie pri Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. V roku 2019 založila spolu so zástupcami ITAS a AmCham Slovenské centrum pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI. V roku 2020 iniciovala založenie nezávislého Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Téma ľudského potenciálu je pre všetkých veľmi dôležitá, dnes dokonca viac ako kedykoľvek pred tým. Potešilo ma, keď mi organizátori prezentovali úmysel zorganizovať tento summit, postaviť ho širšie na rôzne aspekty ľudí, ich vzdelávania, komunikácie, budovania kariéry a ďalších. Rada prispejem svojím príbehom a budem sa inšpirovať ďalšími.

profilová fotka

Systemic Team Coaching

Benita Stafford-Smith

What is different in Systemic team coaching? How does it differ from other modali-ties - facilitation, training, teambuilding? Let's discover what the Systemic in Sys-temic Team Coaching means.

profilová fotka

Benita Stafford-Smith

Benita is a Master Certified Coach, an accredited Coach Supervisor and a certified Systemic Team Coach. Overall, Benita has proudly coached over 5,000 hours with hundreds of clients spread across three continents and currently manages the coaching practice for an HR Consulting. She was the founding President of the ICF Oman Chapter, past EMEA Regional Advisory Council member and was recently elected as Chair of the ICF Global Board for Credentials and Standards, among a number of other roles at ICF Global Committees. Benita is the author of two pub-lished books, co-author of another two, a frequent blogger and has articles pub-lished in traditional media outlets.

Why did you decide to participate in the summit?

I love hearing from people in different countries and exploring coaching relevant to their needs.

profilová fotka

4 levels of Resilience: How to thrive in the tough times

Jacek Skrzypczyński

In this presentation, Jacek will uncover the principles behind taking care of ourselves so we can keep on thriving in work and life - that for the basis of his Power Back executive coaching system. Work can be overwhelming and it is easy to fall into unproductive, inefficient workstyles, while there is a wide body of knowledge that can help us regain balance and personal strength.

profilová fotka

Jacek Skrzypczyński

Leadership and team coach, ICF PCC and Best trainer by Profit / Forbes. Jacek is leadership and team expert, certified by M. Goldsmith, CTI and TCI. He has broad experience in the field of people and organizational development for international and Polish corporations. Expert in Leadership Development, Team Coaching and Experiential Learning. He works as an executive and expat coach as well as an MBA professor. Author of many articles and models in the fields of management, leadership, team work and personal growth – he developed “H” model.

Why did you decide to participate in the summit?

I just want to support professionals during the time of crisis.

profilová fotka

Keď sa vám otvárajú nožíky vo vrecku…

Katarína Kovalčíková

Aj vám sa v práci pri niektorých ľuďoch otvárajú nožíky vo vrecku? Je jedno, či to je arogantný šéf, spomalená kolegyňa, nespoľahlivý dodávateľ či agresívny zákazník. Niektoré ľudské vlastnosti nám vadia – niekedy nás len iritujú, inokedy vytáčajú do nepríčetna. Čo s tým? Vyhodiť ich? Odísť z práce? Tolerovať? Takéto strety sú našou najlepšou príležitosťou pre sebapoznanie a osobný rast. Hovorí sa, že tí ľudia nám niečo zrkadlia. A ako sa hovorí – Pravda ťa oslobodí. Len ťa musí najprv poriadne naštvať :) Dozviete sa aj to, ako vaše detstvo predurčilo vašu kariéru. Teším sa na vás!

profilová fotka

Katarína Kovalčíková

Spolumajiteľka vzdelávacej firmy StepChange. Európska majsterka v rečnení a autorka originálneho rečníckeho tréningu SpeakUP – silnyrecnik.sk. Autorka nevšedných vzdelávacích programov, o ktorých jej klienti tvrdia, že sú ako z inej planéty. Lektorka. Manželka. Žena. Mama dvoch detí. Presvedčená, že vzdelávanie nie je o zhromažďovaní informácií, ale o reálnej zmene. A tá je možná iba vtedy, ak sa nejde len ľúbivo po povrchu, ale láskavo-drsne priamo do podstaty.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Lebo prečo nie? :) Vášeň organizátorov pre tento projekt bola nákazlivá. A dúfam, že tu budem ľuďom užitočná.

profilová fotka

Prekonaj nevedomé predsudky cez silné stránky

Z. Zamborská, M. Starka

Aký je rozdiel medzi vedomým a nevedomým predsudkom? Aké typy predsudkov poznáme a ako s nimi môžeme narábať? Ako využiť silné stránky? V rámci prednášky spoznáte samého seba a vlastné nevedomé predsudky. Zvedomíte sa v tom, čo je pre vás prirodzený spôsob rozmýšľania a naciťovania si vecí a diania okolo seba. Akonáhle spoznáte samého seba a porozumiete si, budete vedieť presiahnuť vlastný potenciál, lepšie sa vám bude chápať a rešpektovať správanie druhých. Navyše sa k sebe prirodzene priblížeme v medziľudských vzťahoch a prekonáme nevedomé predsudky, ktoré sú chtiac či nechtiac zakorenené v každom z nás. Na prednáške si ukážeme ako spolu môžeme vytvárať zdravú firemnú kultúru s ohľadom a prirodzeným dôrazom na diverzitu a inklúziu.

profilová fotka

Zuzana Zamborská

Stratég v oblasti marketingu, sales a HR. Zuzana pomáha tvoriť diverzné a dlhodobo udržateľné prostredie prostredníctvom spoločného dialógu s firmami. Posledných 6 rokov pmáhala firmám rozbehnúť sa v zahraničí, pričom pôsobila na viac ako 10 zahraničných trhoch. Na základe týchto skúseností si uvedomila, aké sú témy inklúzie & diverzity pre firmy podstatné. Dnes chce priniesť tému diverzity do krajín, kde táto téma nie je a využívať pri tom silné stránky jednotlivcov, aby ľudia nestrácali svoj potenciál.

profilová fotka

Margaret Starka

Spoluzakladateľka BE-DNA, spoločnosti zameranej na tvorbu HR marketingu s presahom. Margaret strávila 14 rokov prácou pre spoločnosť Red Bull - najskôr na marketingovom oddelení, následne HR a posledné roky ako Head of HR CZ/SK. Margaret baví vnášať marketingové princípy do HR prostredia, pričom pod skratkou HR rozumie Human Relations - medziľudské vzťahy. Inklúziu a diverzitu považuje za povinnú súčasť práce s ľuďmi, pretože nás vedia priblížiť k ľudskosti, ktorú by sme nemali strácať ani pod tlakom obchodných metrík.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Problémy, ktorým dnes čelíme, sú globálne a potrebujeme na nich aj globálne riešenia. Nestačí sa pozerať lokálnou optikou. Nachádzanie a budovanie pochopenia medzi ľuďmi dokáže zabrániť problémom a konfliktom - či už medzi krajinami alebo v krajine samotnej. Chceme preto priblížiť témy inklúzie a diverzity a tiež to, ako ich prakticky a strategicky uchopiť, či už v osobnom alebo firemnom prostredí.

profilová fotka

Úsmevné paradoxy, polarity v koučingu. Vtipné spochybňovanie našich vlastných presvedčení

Dalibor Bednařík

Ako snaha pomôcť bráni pomoci. Ako rozprávanie pomáha a prekáža riešeniam. Ako snaha o lepšiu budúcnosť je významnou príčinou nespokojnosti s prítomnosťou a čo s tým. Ako pomáhajúci postoj vlastne môže nechtiac vytvárať klienta, ktorý nebude vedieť sa dopracovať k riešeniu. Ako je dôležité, aby prítomnosť, ktorú chceme zmeniť, sme najprv prijali takú aká je. Ako želaná budúcnosť je v našich predstavách potencionálne obrovskou pascou a nikdy sa nemusí naplniť. Ako bez snahy sa nikam nedostaneme a ako vedieť sa nesnažiť je rovnako kľúčovým aspek-tom pre dosiahnutie výsledkov.

profilová fotka

Dalibor Bednařík

Vyštudoval psychológiu, absolvoval psychoterapeutický výcvik, koučovací výcvik, výcvik v rodinných konšteláciách a mnoho ďalších. Od 2004 sa plne sa venuje roz-voju manažérov a špecialistov formou koučingu, implementácii koučovacích prvkov vo firmách. Prierezovo: mám status zakladajúci člen Českej asociácie koučov (2003), Slovenskej asociácie koučov (2006) a bol som členom vedenia slovenskej pobočky celosvetovej International Coach Federation ICF SK (2009-2014). Ako prvý externý slovenský kouč som bol v 2011 certifikovaný americkou ICF na úrovni PCC. Oficiálny ICF mentor koučov. Autor ICF výcviku koučov. Kouč roka 2019.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Príležitosť na zdieľanie, vzájomné obohatenie, inšpiráciu a diskusiu. Zaujímavý formát. Aby som ukázal vtipným spôsobom paradoxy, v ktorých žijeme a ktorým veciam veríme, no realita je iná.

profilová fotka

Dilema CFO: Bojím sa zaplatiť zamestnancom vzdelávanie

Peter Andrišin

“Bojím sa zaplatiť zamestnancom vzdelávanie. Naučia sa nové veci a odídu.“ „Boj sa toho, že sa nič nenaučia a zostanú“. V prípade problémov firmy ako prvé obmedzujú vzdelávanie, a pritom práve vzdelaní zamestnanci firmám dokážu pomôcť problémy prekonať. Ako môžu firmy získať peniaze na vzdelávanie nie len v ťažkých časoch? Ako môžu ušetriť nie len osobné náklady? To si ukážeme na prednáške pomocou analýzy potrieb, analýzy klasických, alternatívnych aj neštandardných zdrojov a konkrétnych príkladoch.

profilová fotka

Ing. Peter Andrišin

Externý finančný riaditeľ, expert na legálnu optimalizáciu, zakladateľ rodinnej firmy DOZEN a spoluzakladateľ spoločností Sony, Nike a DSSI na Slovensku. Peter sa venuje finančnému riadeniu firiem za účelom ich rozvoja a etického podnikania. Zameriava sa predovšetkým na rozvoj nových interných procesov, ich štandardizáciu a optimalizáciu s cieľom uľahčiť rozvoj firiem a produktov. Od roku 2016 pôsobí ako Senior Industry Advisor pre Európsku banku pre obnovu a rozvoj (EBRD).

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Téma „financie“ je prierezová všetkými oblasťami – koučing, veda, vzdelávanie. Po oslovení zo strany organizátora som sa rozhodol prispieť témou ako financovať vzdelávanie vo firmách nie len počas COVID-19.

profilová fotka

Reziliencia, energy-management & engagement

Zuzana Čmelíková

Zvyšovanie psychickej odolnosti a angažovanosti zamestnancov a manažérov v dobe krízy

Žijeme dobu, ktorú súčasné generácie nedokážu prirovnať k žiadnej inej. Mnohokrát sa musíme rozhodovať s nedostatkom informácií a pod tlakom. V tejto dobe potrebujeme pracovať na svojej reziliencii, a preto by malo zamestnávateľom záležať na posilňovaní reziliencie svojich zamestnancov. Na prvé miesto jednoducho musíme dať ľudí. Primárnymi stakeholdermi musia byť zamestnanci, ktorým koncept reziliencie umožní kriticky myslieť, regulovať svoju emocionalitu, pracovať na svojom energy-managemente, doťahovať veci do úspešného konca, budovať vzťahy založené na dôvere a uvedomiť si silu hodnôt a kongruencie. Kompetencie reziliencie sa dajú merať pomocou RQ (resilient quotient). Som presvedčená, že tak ako sme v posledných rokoch uznali dôležitosť EQ, budúcnosť bude patriť nášmu RQ.

profilová fotka

PhDr. Zuzana Čmelíková, PhD.

Zakladateľka a trénerka v spoločnosti Better Future a spoluzakladateľka portálu www.reziliencia.sk Zuzana je autorkou odbornej monografie „Etika ako nástroj morálneho rozvoja organizácie“ a organizátorkou medzinárodnej manažérskej konferencie „Festival reziliencie: leadership, etika a reziliencia“. Je certifikovaná v špecializácii Pozitívna psychológia a reziliencia od tvorcov tohto konceptu a aktívnou členkou viacerých medzinárodných asociácií. V centre jej filozofie je myšlienka, že najdôležitejšou vecou v živote je rozhodnúť sa pre to, čo je naozaj dôležité.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Žijeme neľahkú dobu. Je dôležité vytvárať si komunity, kde môžeme zdieľať a vzájomne sa podporovať. Dobré zdravie a vzťahy sú to, na čom naozaj záleží.

profilová fotka

Kritické myslenie ako osobná stratégia

Renata Taligová

Každý deň nás obklopuje svet reklamy, politických manipulácií či cudzích názorov v médiách a na sociálnych sieťach. Pod ich vplyvom denne prijímame množstvo rozhodnutí, neraz bez toho, aby sme si uvedomili, aké intenzívne dôsledky to má na náš i celospoločenský život. Veľkou lekciou v tomto smere je súčasná pandémia, ktorá ukázala, čo dokážu urobiť dezinformácie, hnev či strach. Sama som typ osobnosti s prevládajúcim emočným myslením a intuíciou, a tak u mňa v mnohých dôležitých situáciách vyžadujúcich zaujatie pevného postoja zlyhávala racionálna analýza detailov, zdrojov, príčin a dôsledkov. Začala som sa na to sústreďovať, učiť sa a hľadať prirodzenú rovnováhu medzi týmito dvomi spôsobmi uvažovania. Zistila som, že sa to dá a kritické myslenie sa stalo mojou osobnou stratégiou.

profilová fotka

Mgr. Renata Taligová

Lektorka, kariérna poradkyňa a motivátorka v oblasti osobnostného a kariérneho rastu. Renata sa zameriava na otváranie prirodzeného potenciálu ľudí cez ich vnútorné zdroje a silné stránky a rozvíja tímy pomocou budovania priaznivej pracovnej klímy a vytvárania kooperatívnej skupinovej dynamiky. Jej prácu charakterizuje energia, odhodlanie a neustále zavádzanie nových prístupov, ktoré jej klientom prinášajú zážitok a nový impulz v pracovnom a osobnom živote.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Aktivity, projekty, filozofiu a spôsob práce tímu Learning & Development Awards a Workshop.sk vnímam už dlho a nesmierne si ich vážim. Pre komunitu lektorov vytvárajú unikátne kooperatívne, inšpiratívne prostredie a dokážu tak i v tejto náročnej dobe ľudí spájať a motivovať. Vždy, keď mám možnosť s nimi akokoľvek spolupracovať, vôbec neváham.

profilová fotka

Vzdelávanie naprieč organizáciou „Leadership zastavenia“

M. Slažáková, V. Lukáčová

Ľudské zdroje sú pre našu spoločnosť kľúčové. Mať profesionálne a zároveň ľudské vzťahy medzi kompetentými jednotlivcami vo fungujúcich tímoch naprieč organizá-ciou nemusí byť pre organizácie nedosiahnuteľným snom. Náš rozvojový program mal presne toto za cieľ a ak máte záujem dozvedieť sa viac o tom, ako sa nám to podarilo dosiahnuť vo svete „Just in time“ logistiky v automotive, príďte si vypočuť viac o rozvojovom programe „Leadership zastavenia“. Program, ktorý spoločne Mi-riama a Veronika vytvorili a realizovali v Schnellecke Logistics získal ocenenie Le-arning and Development Awards za Firemný vzdelávací program roka 2019.

profilová fotka

Miriama Slažáková

Miriama Slažáková je absolventkou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. V roku 2013 absolvovala výcvik The Art and Science of Coaching na Erickson College In-ternational a v roku 2015 výcvik NLP Practitioner v Prahe.

Celú svoju profesionálnu kariéru sa venuje manažmentu ľudských zdrojov. Pôsobila vo viacerých poradenských spoločnostiach a od roku 2012 pracuje v spoločnosti Schnellecke Logistics, kde na pozícií Head of HR Region Europe zodpovedá za im-plementáciu a zefektívňovanie HR procesov a štandardov v regióne Európa s dôra-zom na rozvoj organizácie a jej ľudských zdrojov.

profilová fotka

Veronika Lukáčová

Trénerka, koučka a HR konzultantka z Mysliteľne. Vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte UK, absolvovala trojročný odborný výcvik v skupinových formách psychokorektívnej práce, certifikovaný výcvik systemického koučingu, systemických konštelácii a certifikovaný výcvik facilitácie a vedenia workshopov malých a veľkých skupín. Od roku 1993 profesionálne pôsobí v personálnom poradenstve a v ma-nažmente ľudských zdrojov. Ako konzultantka vytvára na mieru programy a nástroje riadenia ľudských zdrojov. Pracuje so skupinami ako facilitátor a lektor. Zároveň sa špecializuje na prácu s jednotlivcami, ako kouč a konštelár.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Learning & Development Summit v tomto náročnom období vnímame ako skvelú možnosť prispieť k zdieľaniu vlastných skúseností a poskytnúť tak možnú inšpiráciu kolegom, nadšencom vzdelávania z HR komunity.

profilová fotka

ARTEkoučing ako cesta k sebaúcte pri budovaní kariéry 50+

Dagmar Polievková

Čím sú ženy staršie, tým menej sa im chce priznať k tomu, čo ich bolí a čím sa trápia. Chcú svoju situáciu riešiť, len nevedia ako. Špeciálne v prípade zmien v zamestnaní prichádzajú nie len o prácu, status a istoty, ale aj o ilúzie o svete a sebe samej. Začínajú byť smerom k sebe pasívne. Rozhodla som sa vytvoriť taký spôsob sprevádzania zmenou, aby bol pre klientku nie len bezpečný a užitočný, ale aj tvorivý a liečivý. Vytvorila som ARTEkoučing, v ktorom sa prelínajú prvky koučingu s prvkami arte, teda umeleckej tvorby. Prekvapila ma rýchlosť, s akou klientky získavali väčšiu istotu nie len svoju aktuálnu situáciu vyjadriť ale aj chuť (energiu) s ňou pracovať. Chcem vám o ARTE koučingu povedať viac a ponúknuť vám vlastnú skúsenosť pomocou ukážky jednej z techník, ktorá môže priniesť užitočné odpovede aj vám.

profilová fotka

Ing. Dagmar Polievková

Arte PCIC koučka, kariérna mentorka 50+, arteterapeutka vo výcviku. Dagmar je členkou ICF, SAKo a HR manažérkou, konzultantkou a mentorkou. Realizuje arte terapeutické workshopy a kariérne poradenstvo pre líderky - zrelé ženy v procese zmien. Vytvorila niekoľko projektov osobného rozvoja, medzi ktoré patrí spracovanie tímových emócií v open space a walk koučing - tematické cesty po Írsku, Francúzsku alebo Grécku. Je autorkou viacerých odborných člankov v časopisoch Trend, Formen, E Kariéra a Hospodárske noviny.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Oblasť osobného rozvoja a vzdelávania je mi veľmi blízka a sprevádza ma od začiatku mojej kariéry, ktorú som po materskej začínala ako asistentka vedúceho katedry manažmentu. Teraz žijeme špeciálne ťažké obdobie a nerada by som videla práve vzdelávanie na vedľajšej koľaji. Práve dnes je dôležité sa nevzdať a byť naďalej súčasťou diania v oblasti L&D na Slovensku.

profilová fotka

ICF ako predstaviteľ najvyšších štandardov a excelentnosti v koučingu

Zora Inka Grohoľová

Výsledky medzinárodného prieskumu o koučingu

International Coaching Federation – Medzinárodná federácia koučov (ICF) je najväčšia celosvetová profesná organizácia koučov. ICF určuje medzinárodné štandardy profesionálneho koučingu, udeľuje akreditáciu koučovacím školám a poskytuje nezávislú, celosvetovo platnú certifikáciu profesionálnym koučom. Sme veľmi radi, že slovenská pobočka ICF má možnosť byť partnerom Learning & Development Awards. Výsledky medzinárodného prieskumu o koučingu ukazujú, že so zvyšovaním profesionality, akreditácie vzdelania a upevňovaním medzinárodných štandardov sa profesionálny koučing stáva stále viac využívanou metódou rozvoja pre manažérov i zamestnancov na rôznych úrovniach.

profilová fotka

Zora Inka Grohoľová

Prezidentka ICF Slovak Charter Chapter a koučka s medzinárodnou certifikáciou. Zora pracuje s desiatkami individuálnych a firemných klientov. Využíva metódu Brain based Coaching, ktorá je založená na najnovších poznatkoch neurovedcov o fungovaní mozgu. Spolupracuje s médiami, kde hovorí o vzťahoch, komunikácii, motivácii a riešení konfliktov. Je registrovanou mediátorkou na Ministersteve spravodlivosti a zriaďovateľkou Bratislavského mediačného centra, kde sa venuje riešeniu konfliktov v rodinách, pri výchove, alebo v pracovných a iných vzťahoch.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Sme veľmi radi, že slovenská pobočka ICF mala možnosť byť partnerom Learning & Development Awards nie len počas uplynulých ročníkov ankety, ale rovnako aj v rámci tohtoročného online Learning & Development summitu.

profilová fotka

Cesta pokojného bojovníka v modernom manažmente

Alexander Birčák

V ťažkých časoch je najdôležitejším manažérskym nástrojom pokojná myseľ. S pokojnou mysľou dokážeme zmeniť stresujúci manažment ľudí na pokojný manažment, ktorý v tíme vytvára dobré vzťahy a vysoké výkony a to trvalo udržateľným spôsobom. Po 12 rokoch úspešného pôsobenia vo vysokých manažérskych funkciách v Prahe som vyhorel, vrátil sa na Slovensko a začal študovať zvládanie emócií, stresu a manažérsku psychológiu. Chcel som sa naučiť ako viesť ľudí bez toho, aby som znova vyhorel. Teraz svoje skúsenosti zdieľam s manažérmi, ktorí chcú viesť ľudí trvalo udržateľne k dobrým tímovým vzťahom a vysokým výsledkom. Príďte sa zoznámiť so štyrmi silami, pomocou ktorých môžete zaviesť pokojný manažment aj u vás na pracovisku.

profilová fotka

Alexander Birčák

Manažérsky kouč a školiteľ, bývalý riaditeľ marketingu vo Wüstenrote v Prahe, predseda predstavenstva Sokolovských strojíren, riaditeľ marketingu Linde Technoplyn v Prahe a poradca generálneho riaditeľa České podnikatelské pojišťovny. Alexander v roku 2013 založil pobočku rečníckeho klubu Toastmasters v Košiciach a takmer 20 rokov sa venuje zvládaniu stresu, asertivite, emočnej inteligencii a leadershipu.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Do summitu som sa rozhodol zapojiť, pretože to je moderný spôsob spájania a zdieľania informácií. A tiež súčasná situácia si vyžaduje nové prístupy k riešeniu každodenných úloh. Ja som s príchodom karantény tiež prešiel z offline na online a vidím v tom budúcnosť vzdelávania.

profilová fotka

Agilita - ako sme s ňou začali my

I. Šoltésová, S. Janáková

O agilite v korporátoch sa už nejaký ten piatok šušká a firmy ju viac či menej úspešne ochytávajú a zavádzajú do života. Aktuálnou témou je už dlhší čas aj u nás a radi vám povieme o tom, ako sme typicky IT tému uchopili netypicky na HR, čo sa nám podarilo, kde sme sa popálili a ako vďaka tomu zAgilňujeme celú banku.

profilová fotka

Ivana Šoltésová

HR konzultantka v Poštovej banke, kde sa okrem HR biznis partneringu venuje aj príprave a implemetnácií rôznych firemných rozvojových projektov a programov. Na HR sa neustále snaží nazerať cez potreby kolegov a práve vďaka tomu prináša firme projekty, ktoré majú naozajstný zmysel. Aj na základe jej prístup k práci bola vo finálnej štvorici ocenenia HRTalent 2020.

profilová fotka

Sabina Janáková

Špecialista pre strategické zmeny so zameraním na ľudský kapitál a Master product owner pre oblasť Employee Experience v Poštovej banke a 365.bank. Zaoberá sa najmä transformáciu pracovného života. Verí, že podporujúce pracovné prostredie = spokojní & motivovaní kolegovia = spokojní klienti = investícia v najlepšom záujme spoločnosti.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Veríme, že práve vďaka takýmto fóram sa dokážeme vzájomne inšpirovať a učiť sa. To, čo pri práci zažívame my, môže zažiť množstvo ďalších HRistov alebo firiem ako takých a aj vďaka odovzdávaniu postrehov a skúseností si vieme vzájomne pomôcť.

profilová fotka

Akceptuj druhých, rešpektuj odlišnosť – najzrelšie tímy

Karol Herian

V našich organizáciách a tímoch máme ohromný kapitál, know-how a skúsenosti, a predsa podstatná časť zdrojov zostáva nerozpoznaná alebo neprejavená. Tieto zdroje sú uzamknuté v ľuďoch, ktorí sa ako jedinci splna neprejavili a zamrznuté v náročných vzťahoch. Tímy, ktoré dozrejú do svojej najzrelšej podoby, nepotláčajú a nezakrývajú nutné odlišnosti medzi svojimi členmi. Väčšinou nás tieto rozdiely v nezrelých tímoch brzdia, iritujú alebo dokonca rozhádajú. V zrelých tímoch však jedinci dokážu aj vyrušujúce odlišnosti akceptovať a rešpektovať. Dokázať to je takmer nadľudský výkon, no je možný a vďaka nemu sa môže splna prejaviť potenciál tímu. Ako a kadiaľ vedie cesta do tejto najzrelšej fázy vo vývoji tímu? Pozývam vás na prednášku o výnimočnom procese a jeho facilitácii.

profilová fotka

Karol Herian

Karol pomáha prebúdzať zdroje ukryté v človeku, vo vzťahoch a v spoločenstve. Pracoval ako novinár, učil na školách, napísal niekoľko kníh a viedol vzdelávacie tímy. Dnes je oddaný misii uvoľňovania “zamrznutých” zdrojov a potenciálu ľudí. Prebúdza odvahu a tvorivosť zamestnancov v prospech organizácie a jednotlivcom umožňuje osobnú sebarealizáciu a satisfakciu. S rešpektom a vášňou sprevádza organizácie, ktoré chcú tie najdôležitejšie hodnoty využívať naplno.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Na konci zvláštneho roku, keď žijeme dosť neznámu zmenu, je stále dôležité sa stretávať, počúvať sa a vzájomne komunikovať. Ak do tohto kruhu môžem prispieť pár vhľadmi a výmenami i ja, som poctený. Tento summit bude dobrá bodka za pracovnou šnúrou tohto roku.

profilová fotka x4

Spojenie firiem pre lepšie digitálne zručnosti mladej generácie

DigitalSkills

Digitálne zručnosti patria medzi kľúčové predpoklady úspechu na trhu práce budúcnosti. Budovanie týchto zručností je však jednou z oblastí, kde náš vzdelávací systém zaostáva najviac, pričom jednou z hlavných príčin je aj nedostatok kvalifikovaných učiteľov informatiky. Projekt školení učiteľov, realizovaný v rámci unikátnej spolupráce viacerých technologických firiem, prináša do škôl užitočný vzdelávací obsah a nástroje, vďaka ktorým môžu aj nekvalifikovaní učitelia informatiky naplniť svoje vyučovacie hodiny relevantným a kvalitným obsahom. Prostredníctvom týchto školení, ktoré firemní dobrovoľníci realizujú už niekoľko rokov po celom Slovensku, získalo už takmer 1500 učiteľov informatiky návod na hravú výučbu programovania a tiež na to, ako priblížiť svojim žiakom zásady digitálnej bezpečnosti a bezpečného správania sa v online svete.

profilová fotka

Alena Kanabová

Pracuje viac ako 20 rokov v globálnej poradenskej a technologickej spoločnosti Accenture. Počas svojej kariéry pracovala najmä na projektoch systémovej integrácie a komplexných transformačných projektoch dodávaných pre klientov z rôznych odvetví. Momentálne je na pozícii senior manažérky a zároveň je riaditeľkou pre firemné občianstvo slovenskej pobočky Accenture, so zodpovednosťou za riadenie iniciatív a programov s dopadom na komunitu. V rámci tejto role, ako aj súkromne, sa angažuje v podpore zmien vzdelávania na Slovensku a v podpore diverzity a inklúzie v pracovnom prostredí, s dôrazom na zvýšenie podielu žien v IT sektore.

profilová fotka

Angelika Fogášová

Pôsobila 2 roky v Michalovciach ako učiteľka informatiky v rámci programu Teach for Slovakia. Momentálne pracuje v Accenture ako koordinátorka vzdelávacích programov zameraných na budovanie digitálnych zručností, ktoré spoločnosť realizuje na Slovensku v oblasti firemného občianstva, vrátane programu ‘Digital Skills’. Na tomto programe sa spolupodieľajú aj ďalšie technologické firmy z rovnomennej platformy združenia spoločensky zodpovedných firiem Business Leaders Forum. Je spoluzakladateľkou projektu Informatika 2.0, ktorého realizácia momentálne prebieha s cieľom vypracovať učebné materiály pre hodiny informatiky na základných školách.

profilová fotka

Ondrej Kubovič

Ondrej Kubovič pôsobí v spoločnosti ESET päť rokov na pozícii špecialistu pre digitálnu bezpečnosť. Jeho úlohou je zvyšovať povedomie širokej verejnosti o kybernetických hrozbách. Prezentuje tiež výsledky ESET výskumu v médiách a na rôznych bezpečnostných podujatiach, vrátane konferencií s celosvetovou účasťou. Predtým sedem rokov pracoval v slovenských médiách, kde sa venoval témam ako IT bezpečnosť, obrana či vnútorná bezpečnosť.

profilová fotka

Igor Berta

Igor Berta pôsobí v spoločnosti Orange 13 rokov, z toho posledných 8 rokov na finančnom oddelení, kde sa venuje oblasti odhaľovania podvodov a zabezpečovania výnosov. K problematike digitálnych zručností sa dostal ako jeden z dobrovoľníkov, ktorí predstavujú učiteľom vo všetkých kútoch Slovenska nové nástroje na výučbu informatiky a lepšie pochopenie problematiky bezpečnosti na internete.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Summit je výborná príležitosť širokej verejnosti viac predstaviť tento program. Preto sme do svojho príspevku ako zástupcovia firiem Accenture, Eset a Orange zahrnuli praktické ukážky z obsahu školení pre učiteľov, ktoré môžu byť skvelou inšpiráciou. Obzvlášť pre rodičov môžu byť zaujímavé tipy, ako naplniť zmysluplne čas svojich detí trávený online s pomocou kurzov blokového programovania dostupných na stránke Code.org alebo ako podporiť deti v tom, aby dokázali správne reagovať na konkrétne nástrahy online sveta.

profilová fotka

Firemní vzdělávání v době „onlajnové“

Tomáš Langer

Příspěvek se zaměří na pozitiva i negativa mnohdy až příliš zbrklého přechodu firemního vzdělávání do „onlajnu“. Jaké jsou výhody takovéto digitální transformace a na jaké problémy naopak naráží? Příspěvek bude založen jak na zkušenostech a konkrétních příkladech, tak i na datech e-časopisu Firemní vzdělávání z 11/2020, který je určený personalistům zabývajícím se vzděláváním a rozvojem svých zaměstnanců, vzdělávacím institucím, školám a všem, kteří se zajímají o vzdělávání dospělých. Tematicky se zaměřuje na aktuální trendy v oboru, zajímavosti, tipy pro rozvoj, rozhovory s osobnostmi a další oblasti.

profilová fotka

Tomáš Langer

Lektor a konzultant firemného vzdelávania, lektor na Filozofickej fakultre Karlovej Univerzity a na Vysokej škole AMBIS, šéfredaktor časopisu Firemní vzdělávání a expert Európskej platformy pre vzdelávanie dospelých EPALE. Tomáš je autorizovaným zástupcom AIVD ČR pre skúšky z profesnej kvalifikácie Lektor ďalšieho vzdelávania. Venuje sa prevažne oblasti lektorských a prezentačných zručností, prednáša na konferenciách a publikuje odborné články v časopisoch.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Obor vzdělávaní dospělých mně baví a když o něm mohu někomu něco sdělit nebo se podělit vzájemně o zkušenosti, jsem za tuto možnost rád.

profilová fotka

Bitcoin: Slobodná mena v neslobodnom svete

Dušan Matuška

S pokrokom digitálnych technológií, postupným rušením hotovosti a neustálym tlačením peňazí je naša sloboda a majetok čoraz viac v ohrození. Bitcoin je našou šancou na odluku peňazí od štátu. Je tichou a pokojnou revolúciou, ktorej sa môžeme zúčastniť všetci. Ako sa vďaka nemu poistiť voči rozhodnutiam bánk či politikov? Mám misiu do roku 2030 pomôcť po svete 100 miliónom ľuďom porozumieť Bitcoinu, naučiť ich ho používať, aby vedeli ochrániť svoj majetok a hodnotu, ktorú každý deň vytvárajú.

profilová fotka

Dušan Matuška

Podnikateľ, lektor a konzultant v oblasti Bitcoinu. Dušan je držiteľom certifikátu Certified Bitcoin Professional (CBP) by C4 CryptoConsortium, študoval digitálne meny na University of Nicosia na Cypre a dnes je jedným z popredných školiteľov v oblasti kryptomien na Slovensku. Tri roky učil matematiku, ktorá ho priviedla k oblasti kryptomien. Venuje sa objasňovaniu základov ako aj pokročilejších, filozofických alebo sociálnych aspektov Bitcoinu ľuďom, ktorí hľadajú vyššiu mieru zabezpečenia, finančného súkromia alebo individuálnej slobody.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Chcem s ľuďmi zdieľať svoju vášeň. Mojou misiou je tvoriť edukačný obsah a infraštruktúru, ktorá pomôže zvýšiť slobodu jednotlivcov. V tomto období, keď centrálne banky zapli svoje "digitálne tlačiarne peňazí" na plné obrátky, je najvyšší čas sa naučiť ako svoju hodnotu ochrániť pred nekontrolovateľnou infláciou bežných mien. Verím, že dokážeme eliminovať chudobu vo svete vďaka technológiám.

profilová fotka

Ľudské zdroje nie sú stroje, alebo prečo je potrebné vzdelávať sedavých zamestnancov o pohybe

Silvia Sórádová

Pri mojom sedavom zamestnaní a s pribúdajúcim vekom som si čoraz naliehavejšie uvedomovala, že sa mi zhoršuje zdravotný stav a musím s tým niečo robiť. Teória je však jedna vec a prax celkom iná. Zlom nastal, keď ma moja priateľka Veronika priviedla na lekciu nordic walkingu v Nitre. Bola to lśka na prvý pohľad - našla som aktivitu, pri ktorej som fyzicky aj psychicky kompenzovala svoje sedavé zamestnanie a bola ako uliata mojej náture. Vtedy mi napadlo, že by bolo skvelé vytvoriť komplexnejší pohybový preventívny a kompenzačný program pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Moja prednáška je o potrebe pohybovej prevencie, rôznych prístupoch a stratégiách ako sa vysporiadať so zhoršujúcim sa zdravím ľudských zdrojov a hlavne o prevzatí iniciatívy do vlastných rúk.

profilová fotka

Silvia Sórádová

Fyzioterapeutka, špeciálna pedagogička – somatopedička (pedagogička pre telesne a zdravotne postihnutých) a zakladateľka Vertebrálie - konceptu preventívnej starostlivosti o “sedákov” a ich chrbticu. Silvia v minulosti učila žiakov základnej školy a pracovala ako odborná referentka v regionálnej samospráve. Svoj zabehnutý život sa rozhodla zmeniť za pomoc zamestnancom so sedavou prácou, v ktorej zúročuje svoju lásku k medicíne a rehabilitácii.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Z dávania mám väčšiu radosť ako z dostávania a myslím si, že všetci frustrovaní, možno vyhorení, ubolení ľudia si zaslúžia dostať nádej, že kanceláriu, a vôbec sedavý život, možno prežiť. Na tomto fóre chcem inšpirovať a nadchnúť pre pohyb vo firmách aj mimo nich. Úprimne dúfam, že svojou prácou aspoň trocha zlepším telesný stav sediacich zamestnancov, alebo dosiahnem aspoň to, aby sa nezhoršoval a hlavne, aby za svoju pohodu boli ľudia ochotní prevziať zodpovednosť.

profilová fotka

BUSINESS KONŠTELÁCIE: účinný analytický a modelovací business nástroj 21. storočia

Oľga Koklesová

Konštelácie treba zažiť. My sa s nimi zoznámime prostredníctvom originálnej prípadovej štúdie a inšpiratívneho príbehu. Ako tvorca a stratég vidím v problémoch kľúč k úspechu a prosperite - a práve systemické konštelácie prinášajú cez osobnú skúsenosť cenné informácie, ktoré posúvajú život a business dopredu. Fungujú aj tam, kde iné postupy zlyhali. Dá sa pomocou Business konštelácie urobiť upgrade existujúceho systému? Umožňujú niektoré business zadania použiť ich ako priestorový brainstorming či kreatívnu hru? Vedia podať rýchly a presný obraz toho, čo sa deje a aký potenciál to obsahuje? Business konštelácie sú orientované na riešenie. Dokáže práca so skrytou dynamikou systému ukázať efektívne riešenia? Áno. A dokáže omnoho viac.

profilová fotka

Mgr. Oľga Koklesová

Podnikateľka, lektorka systemických konštelácií a business mentorka. Oľga spolupracuje s klientami z radov jednotlivcov a podnikateľov, ktorým poskytuje privátne konzultácia s individuálnym prístupom. Prostredníctvom systemických konštelácií prepája business so životom a vracia klientom, ich životu a businessu plnosť, silu a smerovanie. Radi sa heslom: ”Vložme to, kým sme, do toho čo robíme. Nájdeme odpoveď, čo od nás svet najviac potrebuje.”

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Oceňujem charitatívny rozmer akcie a páči sa mi centrálna myšlienka vytvoriť priestor pre zdieľanie a vzájomné obohatenie sa vedomosťami a skúsenosťami. Príležitosť načerpať inšpiráciu. Nie len pre firmy. Verím, že business je potrebné prepájať so životom. A tu je človek a jeho potenciál centrom diania. Rada prispejem, podelím sa o zážitky a predstavím inovatívny business nástroj 21. storočia - Business konštelácie.

profilová fotka

5 lekcií z vedenia scale-up organizácie na diaľku

Ján Gregor

Práca v distribuovaných tímoch na diaľku pre “knowledge workers” sa vďaka COVID-u stala bežnou súčasťou našich životov. Zmenilo sa však oveľa viac ako iba výmena osobných stretnutí za videocall. Menia sa vzťahy v tímoch a organizáciách, menia sa návyky, mení sa spôsob komunikácie a mení sa aj spôsob vedenia. V časoch, keď väčšinu situácii nie je možné riešiť “tradičným” spôsobom sa dostavajú na povrch všetky silne, ale aj slabé stránky organizácie, ktorým treba celiť, aby sa organizácia prispôsobila novým podmienkam. V tejto situácii som sa ocitol pred 9 mesiacmi aj ja a rozhodol som sa vzniknuté riziko premeniť na šancu. Šancu byt lepším lídrom a vybudovať lepšiu organizáciu. O moje skúsenosti, a hlavne chyby, ktoré som (zatiaľ) urobil, by som sa s vami podelil v mojej prezentácii formou 5 lekcii, ktoré som sa na tejto ceste naučil.

profilová fotka

Ján Gregor

Jano je zakladateľom a CEO firmy ableneo, ktorej ambíciou je zmeniť spôsob, akým sa realizujú zmeny a inovácie v organizáciách, a to formou procesu a ľudí, ktorí spájajú technickú expertízu so systemickým pohľadom na zmenu. Počas jeho cesty si prešiel rolou softvérového inžiniera, projekt manažéra, konzultanta a obchodníka a dnes využíva získané skúsenosti pre budovanie novej generácie softvérových inžinierov. Jano je šťastným manželom a otcom dvoch deti a vychovávateľom 3 oviec, 2 mačiek a jedného psa.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Som presvedčený o tom, že fokus na ľudskú stránku biznisu a s tým spojene témy ako timovosť, leadership, vzdelanie a rast neboli nikdy dôležitejšie ako pravé dnes, v dobe social distancing-u. Preto verím, že akýkoľvek spôsob zdieľania informácii a know-how o tom, ako úspešné pracovať s ľudským potenciálom v dnešnej dobe ma obrovsky zmysel.

profilová fotka

Reč tela alebo ako klameme

Dávid Vrtaňa

Naučíme sa ako odhaliť keď niekto klame. Pozrieme sa spoločne na kriminálne trestné činy a ako vďaka neverbálnym prejavom boli odhalené. Spoločne preskúmame obraz mysle a zistíte akú dôležitú úlohu hrá mozog pri neverbálnej komunikácii. Dozviete sa aké mýty o reči tela kolujú medzi nami.

V neposlednom rade rozoberieme si 4 najnebezpečnejšie typy osobností.

profilová fotka

Dávid Vrtaňa

Zakladateľ organizácie Mladý podnikavec, ktorá sa zaoberá vzdelávaním a organizovaním zaujímavých prednášok, workshopov a podujatí s využívaním inovatívnych metód, postupov a trendov. Spolupracujeme s poprednými zahraničnými odborníkmi. Nebojí sa nových príležitostí slovné spojenie Nedá sa alebo neviem to v jeho slovníku neexistuje. Rád pomáha mladým ľuďom, školám pri podpore kvalitného vzdelávania. Rád sa učí nové veci a nadväzuje nové partnerstvá.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Chcem určite pomôcť dobrej veci a rád ukážem akým spôsobom vzdeláva naša organizácia aj širšej verejnosti. Veľmi sa teším na summit a pevne verím, že účastníci budú spokojní.

profilová fotka

Sila pozitívnych emócií

Aleš Bednařík

Keď prežívame negatívne emócie, tak si začneme viac dávať pozor na to ako rozmýšľame aj konáme, aby sme tieto emócie zvládli. Negatívne emócie ako hnev, smútok, strach majú svoju dôležitú funkciu v ľudských životoch a prirodzene priťahujú našu pozornosť. A vieme o nich oveľa viac ako o tých pozitívnych. Negatívne emócie sú dôležité na prežitie, ale tie pozitívne sú nevyhnutné na to, aby ten život, ktorý prežijeme bol aj naozaj dobrý. Čo všetko nám pozitívne emócie prinášajú a prečo má význam sa im viac venovať?

profilová fotka

Aleš Bednařík

Aleš je soft-skills tréner zameraný na riešenie konfliktných a emocionálne náročných situácií, psychológ, spisovateľ, rečník a happytarián. Venuje sa aj psychológii šťastia.

Aj keď je happytarián, nie je neustále pozitívne naladený. Ako sám vraví: „prežívam široké spektrum emócií od tých negatívnych až po tie pozitívne“ tak ako každý jeden z nás :-) Všetky emócie sú užitočné, keď s nimi vieme konštruktívne pracovať. Emócie robia náš život farebným aj zmysluplným.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Aby som ukázal čomu sa venujem a čo ma baví a čo pokladám za dôležité.

profilová fotka

Najmúdrejší v miestnosti

Zuzana Semanová

Niekedy sa pozeráme na leadership tým istým pohľadom, ako sa pozeráme na úspech. Dúfame, že zájdeme najďalej ako sa dá, že budeme liezť po rebríku, že dosiahneme najlepšiu pozíciu vďaka nášmu talentu či potenciálu. Myslím si však , že fundamentálnym základom nie je to, ako ďaleko posúvame seba, ale ako ďaleko posunieme ľudí okolo seba. Akú hodnotu pridáme ich životu. Ak som v pozícií lídra, čo robím preto, aby ľudia, ktorí ma nasledujú, boli lepšími? Pretože ak vojdem do miestnosti, a som v nej tým najmúdrejším či najschopnejším, asi mám problém.

profilová fotka

Zuzana Semanová

Zuzana stojí za riadením rodinného historického Hotela Lomnica, ktorý je súčasťou investičnej skupiny v cestovnom ruchu ZAR invest. Do segmentu hospitality a gastronómie vstúpila v roku 2016 ako (ne)hoteliér, pričom bola v roku 2019 Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska nominovaná na pozíciu Hoteliér roka 2019. Je absolventkou Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity so zameraním na ekonomiku a manažment podniku. Svoje pracovné skúseností odštartovala na pozíciách marketingu, pred vstupom do hotelierstva pôsobila 7 rokov ako manažérka marketingu a PR spoločností Medirex Group. Prostredie hospitality ju denne privádza k hľadaniu ciest a príležitostí ako rozvíjať svojich kolegov. Dobrá služba, profesionalita či zážitok z návštevy hotela pre hostí je priamo úmerne spojená so spokojným a stabilným tímom zamestnancov. Jej víziou je vytvárať kultúru, ktorá priťahuje dobrých ľudí, pretože prosperita a úspešnosť závisí práve na schopnosti vytvárať hodnoty prostredníctvom zamestnancov. Výsledkom sú práve vysoké ratingy spokojností hostí, ktoré si Hotel Lomnica vo svojom segmente dlhodobo drží.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Verím, že sa na summite navzájom inšpirujeme lebo každá skúsenosť obohacuje a najmä networking a nové poznatky rozširujú obzory, pracovné či osobnostné.

profilová fotka

Budúcnosť HR: Kľúčové kompetencie HR pre kvalitné zamestnanecké vzťahy

Michal Révay

Spokojnosť a angažovanosť zamestnancov nezáleží od množstva benefitov, ale od kvalitných vzťahov a nepredstieraného záujmu. Budúcnosťou nie sú ľudské zdroje (HR), ale zamestnanecké vzťahy (ER). Ktoré sú teda kľúčové zručnosti a znalosti HR a lídrov pre skutočnú starostlivosť o zamestnancov? Príďte si vypočuť ako a prečo vznikol rozvojový program „HR prúsery“, ako vám môže pomôcť, alebo sa inšpirujte k práci pre zamestnancov a so zamestnancami.

profilová fotka

Michal Révay

Michal je preventista, intervent zamestnaneckých vzťahov a lektor. Zameriava sa na správne využívanie preventívnych nástrojov a diskrétnych mimosúdnych intervencií v zamestnaneckých vzťahoch. Svoje mnohoročné pracovné, odborárske a mediátorské skúsenosti odovzdáva prostredníctvom školení a mentoringu kolegom v HR a v manažmente. Telom a dušou je andragóg a jeho druhou srdcovou záležitosťou je firemné vzdelávanie a využívanie ľudského potenciálu.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Summit vnímam ako príležitosť stretnúť inšpiratívnych kolegov a zároveň prispieť k novému pohľadu na Employer branding, starostlivosť o zamestnancov a vzdelávanie potrebné k transformácii HR na ER.

profilová fotka

Koučing alebo Terapia?

E. Falťanová, V. Hambálek

Koučing je výborný rozvojový nástroj, ktorý sa sústreďuje predovšetkým na vízie, úspech, prítomnosť a kroky do budúcnosti. Ak však klient potrebuje pomoc, ktorá presahuje rámec kompetencií kouča, kouč by mu mal odporučiť iného odborníka, napríklad terapeuta.

Cieľom prednášky je pomôcť rozpoznať u klienta ťažkosti spojené s duševným zdravím, ktoré presahujú možnosti koučovania a zodpovedať na otázky prečo, ako a kedy mu odporučiť terapeuta, ako to komunikovať s ním a ako čeliť vlastným obavám z tejto situácie.

Prednáška pomôže nielen koučom, ale aj manažérom, pracovníkom HR oddelení, ako aj lektorom, trénerom či konzultantom, ktorí sa môžu ocitnúť v prvom kontakte s ľuďmi, ktorí cítia psychickú záťaž, alebo sa správajú spôsobom, ktorý signalizuje duševnú nepohodu na pracovisku alebo aj doma.

profilová fotka

Erika Falťanová

Profesionálna koučka a trénerka leadershipu a obchodných zručností s medzinárodnými certifikátmi. Koučovaniu sa venuje vyše 13 rokov, v súčasnosti je viceprezidentkou Slovenskej pobočky ICF (Medzinárodnej federácie koučov).

„Ak hľadáš problémy, nájdeš problémy. Ak hľadáš riešenia, nájdeš riešenia“.

Je to jej motto, ktorým sa riadi a hľadá vždy riešenia najvhodnejšie pre klienta, či je to jednotlivec alebo tím. Koučovací prístup uplatňuje aj pri tvorbe a implementácii tréningových programov, ktorým sa venuje vyše 20 rokov. Ako sama hovorí, z jej tréningov účastníci odchádzajú vždy s minimálne tromi kompetenciami kouča bez toho, aby o tom niekedy vedeli. Čerpá z vlastnej skúsenosti obchodnej riaditeľky a prác na rôznych pozíciách vo výrobných spoločnostiach.

profilová fotka

Vladimír Hambálek

Psychoterapeut a manželský poradca, individuálny aj tímový kouč, supervízor pre oblasť sociálnych služieb, psychologického poradenstva a koučovania, tréner manažérskych zručností a rodinný mediátor. Koučovanie, mediáciu a supervíziu aplikuje v rôznych organizačných kontextoch. Pôsobil ako sociálny pracovník, metodik poradensko-psychologických služieb, v roku 2007 spoluzakladal Coachingplus. V súčasnosti sa venuje najmä rozvoju, vzdelávaniu a supervízii pomáhajúcich profesií. Je členom Slovenskej asociácie koučov (SAKO), European Mentoring and Coaching Council (EMCC), Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti, Asociácie manželských a rodinných poradcov a niekoľkých ďalších odborných organizácií.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Pretože sa nám páči myšlienka spájať komunitu ľudí, ktorých poslaním je pracovať s ľuďmi a pre ľudí.

profilová fotka

Moja životná cesta

Erika Hudecová

Pre získanie predstavy kým ste, čo ste schopní robiť, čo chcete a čo môžete ponúknuť, je potrebné získať čo najviac informácií o sebe. Práca na životnej ceste vám s tým môže pomôcť. Je to spätný pohľad na váš život, z ktorého môžete získať informácie nielen o vašich životných skúsenostiach, ale aj o vašich silných stránkach, vďaka ktorým sa môžete posunúť v živote.

Získate odpovede na otázky: Kto som? Čo som schopný urobiť? Čo chcem a čo môžem ponúknuť? Aká je moja životná cesta? Aké učiace momenty v nej mám? Akú budúcnosť si vyberám?

profilová fotka

Erika Hudecová

Erika je expertka na kariérny manažment, koučka, lektorka tréningov pre kariérnych poradcov, zakladateľka spoločnosti Kariérny poradca s.r.o. Pomáha klientom nájsť správne povolanie, ktoré im prinesie finančnú istotu a dokáže zladiť prácu s rodinou, aby prežili šťastný život podľa svojich predstáv.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Súčasnú situáciu vnímam ako kvantový skok... Pandémia nám zrýchlila čas pri zavádzaní zmien, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia náš život. Je čas urobiť krok vpred. Tento krok nás prenesie do úplne novej budúcnosti. My si tvoríme budúcnosť. Teraz si tvoríme budúcnosť.

profilová fotka

Patria emócie do biznisu?

Jana Olexová

Dnešná doba nám nastavila zrkadlo. Zisťujeme, čo nám funguje a čo naopak nie, a to nielen doma, ale aj v biznise. Spoznávame seba samých, ideme viac k sebe a odhaľujeme význam autenticity. Prežívame celú škálu emócií a práve ich zvládnutie často rozhodne o tom, nakoľko budeme v danej situácii úspešní. Ako to "mať zvládnuté" tak, aby nám pomáhali, podporovali nás v zvládaní záťaže, ale aj v napĺňaní nášho potenciálu? Čo to vlastne znamená a ako si predstaviť emócie v biznise? Budeme sa o tom baviť. Lebo každý z nás, v akejkoľvek pracovnej oblasti, si píše svoj príbeh. Tak prečo v tom príbehu nemať kus svojho srdca a človečiny?

profilová fotka

Jana Olexová

Spolumajiteľka spoločnosti TIMAN s.r.o., lektorka, certifikovaná business koučka, psychologička, krízová poradkyňa, matka, žena. Má 20 rokov skúseností s rozvojom firiem a s rozvojom jednotlivcov. Jej srdcovou a aj autorskou záležitosťou je jedinečný prístup vedenia tréningov Heart To Organizations (H2O.Leadership). Hľadá spôsoby, ako do sveta biznisu a čísel vrátiť srdce, autenticitu, človečinu a naplno využiť potenciál každého jednotlivca. Jana je človek, ktorý v týchto témach spúšťa a provokuje odbornú a vecnú diskusiu.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Žijeme dobu, v ktorej sú ľudia zaplavení príležitosťami a informáciami, a nie vždy to má iba pozitívny efekt. Tlak na osobnostný aj kariérny rozvoj je enormný, a práve preto je kľúčové ostať vo svojom jadre pevný. Poznať svoje autentické Ja a byť "doma" vo svete vlastných emócií je jeden zo spôsobov. L&D Summit je dobrý priestor na to, aby sme sa ako ľudia na jednom mieste stretli a buď si vybrali, alebo ponúkli navzájom hodnotné informácie.

profilová fotka

Teaching as leadership

Zuzana Laurincová

Teach for Slovakia je program známy najmä príbehmi o zanietenej práci učiteľov so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. V našom programe však nejde len o učiteľskú prácu – účastníkom programu sa dostáva veľkého množstva školení, pracujú na svojom rozvoji v spolupráci s mentormi a koučmi. Veríme totiž, že učiteľské povolanie dáva príležitosť na preukázanie širokej palety líderských zručností, akými sú napr. reflexia, komunikačné zručnosti, práca s cieľmi a spätnou väzbou, či budovanie networku. Zároveň víziou programu nie je len skvalitňovanie práce pedagógov, ale aj vytvárať komunitu zapálených ľudí, ktorý budú vďaka svojej skúsenosti pripravení systémovo riešiť problémy slovenského školstva.

profilová fotka

Zuzana Laurincová

Zuzana pracuje ako program dizajn manažérka v Teach for Slovakia, čo v preklade znamená, že sa má na starosti stovky hodín tréningov tréningov a dizajnovanie leadership nástrojov, prostredníctvom ktorých sa rozvíjajú účastníci programu. Sama je ambasádorkou Teach for Slovakia, pôsobila na škole v Chminianskych Jakubovanoch, ktorá slúži výlučne deťom z marginalizovanej rómskej komunity. Zažila si teda na vlastné oči, koľkým bariéram musia čeliť rómski žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia a popri práci sa naďalej venuje problematike slovenčiny ako druhého jazyka. Je autorkou manuálu „Učíme deti z jazykových menšín“, organizuje školenia pre učiteľov a spoluvytvára prvú rómsko-slovenskú obrázkovú pracovnú učebnicu pre najmenších.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Málokomu pri slove líder napadne učiteľ. My v Teach for Slovakia vnímame samotné učenie a prácu so žiakmi a školskou komunitou ako živnú pôdu na intenzívny rozvoj leadershipu. Radi vám o našom prístupe prezradíme viac.

profilová fotka

Digitální dovednosti = bez čeho se v 21.století neobejdete?

Jan Dolejš

Věděli jste, že ročně člověk ztrácí okolo 500 hodin času tím, že nevyužívá efektivně digitální nástroje? Digitální dovednosti jsou dnes jedny z nejdůležitějších dovedností, přesto se na ně zapomíná. Jak vzdělávat sebe a své kolegy v digitálním světě? Mým cílem je inspirovat vás k využívání moderních nástrojů ke své práci, ale i v soukromém životě. Ukážu vám řadu tipů, které zvýší vaši produktivitu a usnadní život v práci i mimo ni. Množství nástrojů, aplikací či online služeb vám může zjednodušit práci, usnadnit domlouvání schůzek, získávání kontaktů nebo organizaci téměř čehokoli. Jaké aplikace využívat a jak je ovládnout, i když nejste specialisty na IT? To vám prozradím v této přednášce digitální produktivity, kde pro vás mám připraveno mnoho konkrétních tipů.

profilová fotka

Jan Dolejš

Je expertem a lektorem digitálních dovedností. Pod hlavičkou společnosti Digiskills připravuje vzdělávací programy a zavádění digitálních technologií do největších českých firem. Spolupracuje s firmami jako ŠKODA AUTO a.s., ČSOB, SUEZ, innogy, GasNet a další. Sám je nadšencem do osobního rozvoje a moderních technologií. Věří, že pokud se technologie používají správně, mohou ušetřit mnoho času a zlepšit kvalitu života. Jeho vášní je předávat lidem zkušenosti a tlumočit je do "lidské řeči".

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Současná situace znamená přechod na práci na dálku. Zde jsou digitální technologie klíčové, a proto chci osvětu tohoto tématu šířit, kde se jen dá. Pomoc potřebují teď téměř všechny firmy.

profilová fotka

Budovanie Learning & Coaching mindsetu v Pixel federation a ich pridaná hodnota pre rozvoj a rast ľudí

Martina Gallovičova

Systém vzdelávania a rastu zamestnancov v Pixel Federation kontinuálne tvoríme niekoľko rokov, počas ktorých sme doň zasadili viaceré nosné piliere. Pozývame vás na prechádzku cez tzv. user journey našich kolegov, kde hlbšie nahliadneme do toho ako budujeme vo firme učiaci sa a koučingový mindset a prečo práve v ňom vidíme veľkú pridanú hodnotu pre jednotlivcov i firmu.

profilová fotka

Martina Gallovičova

Od ukončenia Pracovnej psychológie na UK Martina pôsobí v HR sfére takmer 10 rokov a svoju vášeň našla pravé v rozvoji ľudí. V tejto oblasti nazbierala cenne skúsenosti napríklad v online banke Zuno, pomáhala pri rozbiehaní vzdelávacieho projektu Butterfly effect a momentálne ju už takmer tri roky nájdete v spoločnosti Pixel Federation v People teame. Pri samotnom kreovaní procesov rastu čí obsahu vzdelávania, našla silne základy pre rozvoj ľudí v koučingu a Solution focused prístupe. Je členkou SAKO (Slovenskej asociácie koučov) a tento prístup i samotne koučovanie prepája so vzdelávaním ľudí čí už ako doplnok skolení, alebo ako samotný nastroj rozvoja. V jej slovníku často nájdete slovo feedback, otázky podnecujúce hľadanie riešení a snahu o porozumenie úmyslu druhých.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Som veľký nadšenec vzájomného učenia a zdieľania skúseností a veľmi rada spoznávam ďalších milovníkov témy rozvoja a vzdelávania. Rada sa podelím o naše skúsenosti s budovaním učiacej sa a koučingovej kultúry, ktorá u nás posilňuje ownership, zodpovednosť a medziľudské vzťahy.

profilová fotka

Proč ženy potřebují mentoring

Femme Palette

O mentoringu je slyšet čím dál tím více, a stává se z něho nový fenomén. Proč ale právě ženy potřebují mentora? To se dozvíte v naší přednášce, ve které mimo jiné probereme: co je a není mentoring, výhody mentoringu pro jednotlivce, výhody mentoringu pro firmy, jak s mentorem pracovat, kde svého ideálního mentora najít. Tato přednáška je určena pro kaž-dého (nejen pro ženy), kdo se zabývá diverzitou a vzděláváním lidí, nebo rád investuje do svého osobního rozvoje.

profilová fotka

Klára Holíková

Spoluzakladatelka a COO Femme Palette se zkušenostmi z management consultingu ze star-tupů i korporací. Poslední tři roky spolu s Lucií, kterou poznala při studiích v San Franciscu, podporuje ženy všech národností a z různých odvětví v profesním rozvoji. Kláru baví přivádět nápady k životu, vylepšovat současná řešení a sledovat jejich dopad na kariéry i osobní životy lidí. Svůj volný čas věnuje józe a za nekoronavirových času i své rockové kapele a cestování.

profilová fotka

Lucie Neumanová je spoluzakladatelka a CEO platformy Femme Palette, která pomáhá že-nám s jejich profesním rozvojem. Lucie žila 6 let v americkém San Francisku, kde pracovala pro různé technologické startupy v marketingu a designu. Lucie ráda pracuje na projektech, které pomáhají lidem a mění společnost k lepšímu. Příkladem je americký startup Springbo-ard, který se zaměřuje na vzdělávání lidí, a ve kterém Lucie působila jako UX designér a po-máhala s rozvojem.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Osobní rozvoj je téma, které obě řešíme, jak v osobní, tak i pracovní rovině. Přicházíme se na summit učit i sdílet, co jsme se doposud naučili my. Věříme, že budoucnost patří personali-zovanému vzdělávání. Chtěli bychom proto šířit stále ne tolik známý koncept mentoringu, který dle našich zkušeností má dopad nejen na jednotlivce, ale i na komunity a v důsledku celou společnost.

profilová fotka

Haló? Haló? Počujete ma? Vidíte moju obrazovku?

Mária Kalčok Babušová

Online a digitalizácia, ktoré sa pomaly vkrádali do našich životov, sa na jar zo dňa na deň stali ich neodmysliteľnou súčasťou. Už sme si na ne zvykli, učíme sa s nimi fungovať – porady, zdieľané dokumenty, podcasty, online oslavy narodenín či stretnutia kamarátov v obývačke pri pive. Výnimkou nie je ani svet vzdelávania. V dm drogerie markt sme si kládli kládli otázky: Ako postaviť naše online školenia tak, aby boli interaktívne, zábavné a osobné? Ako do technického sveta vniesť človečinu – ľudský, sociálny aspekt? Radi by sme sa s Vami podelili o odpovede, ktoré sme my našli, ale využili aj možnosť vzájomne sa inšpirovať a zdieľať si svoje skúsenosti so vzdelávaním v online svete.

profilová fotka

Mária Kalčok Babušová

Mária Kalčok Babušová je špecialistkou na vzdelávanie v dm drogerie markt. Pripravuje vzdelávacie programy nielen pre zamestnancov v dm drogerie markt, ale aj pre žiakov odborného výcviku v duálnom systéme vzdelávania. Už dlhší čas sa špecializuje na využívanie digitálnych technológií a digitálnu metodiku vo vzdelávaní. „Vzdelávanie neznamená len sedieť nad knihami, je to o dobrodružstve objavovať nové a nepoznané veci.“

profilová fotka

Edujobs Akadémia, ako odpoveď na vzdelávanie manažérov, na ktorých sa úplne zabudlo

Anna Podlesná

Keď sme v Profesia.sk spúšťali projekt na pomoc slovenským školám Edujobs.sk, všimli sme si extrémne nízku atraktivitu manažérskych pozícii v slovenskom školstve. Zmapovali sme si manažérsky rozvoj riaditeľov škôl a zistili, že v podstate na týchto veľmi dôležitých manažérov, formujúcich malé i veľké školy sa úplne zabudlo. Rozhodli sme sa v spolupráci s profesionálnymi vzdelávačmi z firiem priniesť unikátny vzdelávací program počas ktorého sa snažíme zlepšiť manažérske zručnosti v oblasti riadenia ľudí v školstve. Aktuálne štartuje tretí ročník. Ak sa chcete dozvedieť niečo o tom, ako sme spojili firemných vzdelávačov do mimoriadne zmysluplného CSR projektu príďte si po dávku inšpirácie na prezentáciu o Edujobs Akadémii pre riaditeľov škôl z dielne Profesia.sk

profilová fotka

Anna Podlesná

Anka je CSR manažérkou v spoločnosti Profesia. Vedie projekt Edujobs Akadémia pre riaditeľov a inovatívny projekt zameraný na zamestnávanie a pracovnú inklúziu ľudí so znevýhodnením s názvom Výpomoc so srdcom. Má dlhoročné skúsenosti z neziskového sektora, kde sa venovala strategickej filantropii a crowdfundingu. Pôsobila v PR agentúre, korporácii a pomáhala aj ako dobrovoľník v Keni či adaptácii utečencov v USA.

profilová fotka

Ako sme rýchlo prešli na online soft skills vzdelávanie v tradičnej firme

L. Kurilová, K. Mareková

Zmeny vo fungovaní organizácie si vyžadujú prípravu, ktorá zahŕňa zadefinovanie cieľa, prieskum, plánovanie, informovanie, uskutočnenie a monitorovanie výsledkov. V tradičnej firme ako je tá naša, sme na zmeny citliví ešte viac. Tento rok okrem iného bol výnimočný tým, že takmer všetky organizácie sa museli prispôsobiť novým podmienkam, ktoré nastolila aktuálna situácia vyvolaná Covidom-19. Prinášame vám príbeh rýchlej a úspešnej zmeny vo vzdelávaní v tradičnej spoločnosti, v ktorej správne načasovanie, aktuálna téma mentálneho zdravia a správna forma prilákala viac zamestnancov, zväčšila rôznorodosť účastníkov, priniesla nové vzdelávacie formáty i online formu.

profilová fotka

Lenka Kurilová

Ako špecialistka vzdelávania v Západoslovenskej energetike sa zameriava na rozvoj mäkkých zručností, talent manažment, AC/DC a psychodiagnostiku. Firemné vzdelávanie vníma ako príležitosť zamestnancom sprostredkovať aktuálne témy, ktoré zvýšia nielen ich výkon a kompetentnosť, ale aj spokojnosť a pohodu. Za dôležité považuje navnímanie prežívanie jednotlivca i celkovú firemnú náladu a tomu prispôsobovať individuálne i skupinové vzdelávanie. Ako psychológ prirodzene inklinuje k témam mentálneho zdravia, well-beingu a psychickej odolnosti zamestnancov. Za svojho spojenca v práci považuje neutíchajúcu zvedavosť a vnímavosť, ktoré ju približujú k rôznym ľuďom a témam.

profilová fotka

Katarína Mareková

Vedúca Tímu vzdelávania a rozvoja v Západoslovenskej energetike. Vzdelávanie považuje za celoživotnú cestu a potrebuje, aby projekty, na ktorých pracuje, dávali zmysel nielen biznisovo, ale aj ľudsky. Za najdôležitejšie témy vo vzdelávaní považuje témy osobného rozvoja, vďaka ktorým sa ľudia posúvajú aj v pracovných témach, a tímy tým dosahujú lepšie výsledky. Pri rozhodovaní je pre ňu dôležité vyvažovať rozum a srdce.

Prečo ste sa rozhodli zapojiť do summitu?

Tento rok bol vo vzdelávaní pre nás výnimočný. Aj napriek prekážkam a nezdarom máme pocit, že sme situáciu dokázali využiť a podarila sa nám pozitívna zmena. Chceme sa s komunitou podeliť o naše reflexie, inšpirovať a nechať sa inšpirovať.

profilová fotka

Upskilling ako nutnosť, nie voľba

Lukáš Okál

Dnes žijeme v dobe, kedy sa vzdelávanie nekončí v laviciach, ale presúva sa do online pros-tredia. Vzdelávanie nekončí vysokoškolským diplomom, ale je nutné sa neustále vzdelávať vo svojom obore, a navyše je dobré zabrdnúť aj do “iných vôd”. Žijeme v dobe, kedy máme k dispozícii všetky druhy zdrojov ako technológie, ľudí, peniaze… a je na nás ako ich použijeme, aby sme dosiahli naše ciele. Verím, že každý človek má špeciálne schopnosti a správnou kombináciou ľudí je možné dosiahnuť zmenu. Moja misia je jasná - “sky is the limit”.

profilová fotka

Lukáš Okál

Territory Channel Manager pre Microsoft Slovakia. Lukášovým poslaním je odomkýnať po-tenciál firiem pôsobiacich na našom trhu a pomáhať im dosahovať viac vďaka novému prístupu k riešeniu ich problémov. Venuje sa novým technológiám, zvyšovaniu produktivity a riešeniu náročných situácií s otvorenou myslou a nekonvenčnými spôsobmi.

Pre koho je summit určený?

Summit je určený pre odbornú, firemnú aj širokú verejnosť. Srdečne pozývame všetkých ľudí, ktorí považujú celoživotné vzdelávanie a rozvoj za dôležité témy, o ktorých by sa malo rozprávať. Medzi hosťami budú speakrovať Learning & Development profesionáli, koučovia a odborníci, ktorí majú bohaté skúsenosti s rozvojom dospelých a dizajnovaním rozvojových programov či modernými technológiami, ktoré je možné v tejto oblasti využívať.

Vstupenky

KÚPA VSTUPENKY = DOBRÝ SKUTOK

Deti sú naša budúcnosť. Všetky vyzbierané peniaze za lístky, ako aj finančné príspevky od partnerov, venujeme na podporu výchovy a vzdelávania detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Teach for Slovakia a Komenského inštitút spoločne odštartovali projekt na vzdelávanie detí, ktoré nemajú k dispozícii počítač. Podľa analýzy Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) až 32-tisíc žiakov základných škôl nemá možnosť pripojiť sa na internet. Notebook má k dispozícii len 21 % detí z rómskych domácností, 28 % detí z chudobných domácností a 86 % detí z bežných domácností, stolný počítač 17 % detí z rómskych domácností, 29 % z chudobných domácností a 51 % detí bežných domácností. V mene organizátorov, partnerov a rečníkov podujatia by sme radi by prispeli a vyzbierané peniaze darovali na nákup techniky pre tieto deti a umožnili im tak lepší prístup k možnostiam vzdelávania.

Predaj vstupeniek bol ukončený. Ak máte záujem podporiť výchovu a vzdelanie detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, kontakujte nás emailom na info@ldawards.sk.

Moderátor

profilová fotka

Michal Domonkoš

Online summitom vás bude sprevádzať Michal Domonkoš, ktorého môžete poznať ako režiséra slovenského znenia, dabingového herca, herca a moderátora. Jeho hlas môžete počuť vo veľkom množstve filmov a seriálov. Ako režisér za svoj najväčší úspech považuje réžiu slovenského znenia filmu Avatar.